سلامتی و پزشکی

ساخت سرنگ تلقیح مصنوعی گل ارکیده

عضو هیئت علمی پژوهشکده کشاورزی دانشگاه زابل با تحقیق بر روی گل ارکیده و ساختار مورفولوژیکی خاص آن، پیروز به ساخت سرنگ تلقیح مصنوعی ارکیده فلانوپسیس شد.

22 اردیبهشت 1400

خروپف بچه ها خطرناک است؟

خبرنگاران : خواب خوب، برای هر کودک در حال رشد مهم است. در حالی که ممکن است بعضی از بچه ها به اندازه کافی استراحت نمایند، کیفیت خواب آنان کاملا متفاوت است. محققان دریافتند بچه های که به طور مرتب خروپف می نمایند فقط از خواب منقطع...

20 اردیبهشت 1400

افزایش تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی خراسان رضوی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی خراسان رضوی به طور چشمگیری افزایش یافته است اظهار کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک مهمترین راه چاره پیشگیری از بروز کرونا محسوب...

13 اردیبهشت 1400

واکسیناسیون کادر درمان هنوز ناقص است

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا معتقد است هزینه خرید و مدیریت واکسن در کشورهای فعال در امر واکسن ضدکرونا در حال بازدهی است ولی ما هنوز شاهد واکسیناسیون کادر درمان خود نیستیم.

12 اردیبهشت 1400

ترویج علم در پاندمی کرونا و خدمت به نظام سلامت

پاندمی کرونا و شرایط ویژه ای که دنیا در بیش از یک سال اخیر با آن روبرو است بازار مدعیان شبه علم را با چنان رونقی روبرو کرد که سازمان بهداشت دنیای اظهار داشت همزمان با مبارزه با پاندمی کرونا در حال مقابله با یک اپیدمی اطلاعاتی(اینفودمیا) نیز هستیم. در ایران...

8 اردیبهشت 1400

همکاری برای تسریع تجاری سازی یک نانوواکسن ضدکرونا خبرنگاران

شرکت باکستر بیوفارما (Baxter Biopharma) وارد قرارداد همکاری با شرکت نوواواکس (Novavax) شده و قرار است باکستر بیوفارما به نوواواکس در توسعه نانوواکسن ضدکرونا کمک کند.

5 اردیبهشت 1400

خبرنگاران فرایند ابتلا به ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان صعودی است

باکو - خبرنگاران - شاخص ابتلای روزانه به کووید -19 در یک ماه اخیر در جمهوری آذربایجان در مقایسه با ماه های قبلی همچنین افزایش می یابد .

26 فروردین 1400

خبرنگاران هشدار جامعه اطلاعاتی آمریکا به افزایش تهدید سفیدپوستان نژادپرست

تهران - خبرنگاران - جامعه اطلاعاتی آمریکا در گزارش جدید خود هشدار داد که تروریست های داخلی، گروه های شبه نظامی و ناسیونالیست های سفیدپوست، تهدیدهای خرابکارانه و افراطی را در کشور افزایش داده اند.

20 فروردین 1400

پیام احساسی رئیس بارسلونا به لیونل مسی خبرنگاران

مراسم معارفه خوان لاپورتا، رئیس جدید بارسلونا امشب برگزار گشت.

15 فروردین 1400

ناهنجاری که سرطان پوست را به دنبال دارد

بوون، یکی از بیماری های رایجی است که به دلیل قرار دریافت در معرض نور آفتاب بروز می نماید.

28 اسفند 1399

تست روانشناسی جسارت؛ چقدر جسور هستید؟

تست سنجش میزان جسارت و شجاعت به شما کمک می کند میزان جسور بودن خود را به کمک سنجیدن صفاتی که با جسارت در ارتباط هستند بسنجید. دانستن اینکه چقدر جسور هستید به شما کمک می کند خودتان را با سطح انتظاراتتان تنظیم کنید و یا در جهت تقویت آن بکوشید....

17 اسفند 1399

نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت 1400 انجام می شود، شیوه نا م نویسی انتخابات خبرگان رهبری و شوراها اعلام شد

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور زمان ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را اردیبهشت ماه بیان نمود و گفت: با همکاری وزارت بهداشت در حال طراحی و تدوین پروتکل های بهداشتی برای روز انتخابات هستیم

16 اسفند 1399

آشنایی با خواص زنجبیل و فواید مصرف آن

خواص زنجبیل، این گیاه را به یکی از محبوب ترین داروهای مرسوم برای مسائل سیستم گوارش تبدیل است. در واقع مطالعات نشان می دهند که زنجبیل به طور موثری می تواند موجب تسکین و فرونشاندن حالت تهوع، استفراغ و بیماری های دیگر گردد. در این مطلب با خواص...

8 اسفند 1399

وزیر بهداشت: رهبر انقلاب منعی در استفاده از واکسن خارجی نداشتند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای واکسیناسیون گروه های پر خطر برنامه هایی داشتیم و رهبر انقلاب منعی برای واکسیناسیون با واکسن خارجی مورد تایید قبل از فراوری واکسن داخلی نداشتند.

6 اسفند 1399

هشدار ظریف به گشت زنی B-52H آمریکایی با هدف ارعاب ایران

تهران (پانا) - وزیر امور خارجه ضمن هشدار به گشت زنی B-52H آمریکایی با هدف ارعاب ایران گفت در حالی که ما بیش از 200 سال است که جنگی را آغاز نکرده ایم اما درباره درهم شکستن متجاوزان تردیدی نداریم.

2 اسفند 1399

چگونه مشکل خرید واکسن کرونا حل شد؟

رییس کل بانک مرکزی به چگونگی برطرف مشکل خرید واکسن کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: برای خرید 16 میلیون و 800 هزار دوز واکسن کرونا، 200 میلیون یورو تخصیص یافت.

18 بهمن 1399

آنچه درباره داروی تالیدومید باید بدانید

تالیدومید (Thalidomide) دارویی آرام بخش است اما مصرف آن در دوران بارداری به نقص عضو شدید کودک منجر می گردد.سرگیجه از عوارض مصرف تالیدومید است.

11 بهمن 1399

تنظیم صحیح ارتفاع زین دوچرخه به روش علمی

مهم ترین عامل ایجاد تناسب در پدال زدن با دوچرخه، تنظیم ارتفاع صحیح زین است. ایجاد تناسب بین دوچرخه و دوچرخه سوار اهمیت زیادی دارد، چراکه موقعیت بدن بر میزان نیروی وارده بر پدال ها و سطح راحتی ورزش تاثیرگذار است.

5 بهمن 1399

بیرانوند کار عابدزاده را سخت کرد!

در شبکه های اجتماعی سر به سرش گذاشته اند که از همین دیدار، چند برنامه تلویزیونی خاطره تعریف خواهد کرد. نیش هایی از این دست جز حسادت و حقارت معنای دیگری ندارند و عجب ما در چزاندن هم و تحسین بیگانه و غریبه هنرمندیم!

3 بهمن 1399

داروی پر سر و صدای ایرانی ایدز چه شد؟

خبرنگاران : چندین سال پیش، از دارویی ایرانی و گیاهی برای درمان مبتلایان HIV رونمایی شد که سر و صدای زیادی به پا کرد اما علی رغم رسانه ای شدن این دارو، مدتی که گذشت دیگر خبری از این دارو نشد و در مراحل نهایی متوقف شد. ...

2 بهمن 1399
تعداد: (167)