گلدانی که آتش را خاموش می نماید

شرکت سامسونگ در حرکتی نوآورانه و فرهنگی اقدام به ساخت گلدان هایی موسوم به گلدان اطفای حریق(Firevase) نموده است که علاوه بر ایفای نقش اصلی خود قابلیت خاموش کردن آتش را نیز دارند.

گلدانی که آتش را خاموش می نماید

گلدان آتش یک گلدان است که می توان در هنگام بروز آتش سوزی آن را مثل یک نارنجک به درون آتش پرتاب کرد تا آتش را سریعاً خاموش کند.

این گلدان توسط شرکت تابعه سامسونگ به نام Cheil Worldwide فراوری شده است. گلدان آتش دارای دو محفظه در درون خود است. لایه مرکزی برای ریختن آب و نگهداری گل خالی است و اما لایه بیرونی به منظور اطفای حریق در مواقع لازم با پتاسیم کربنات پر شده است.

اگر در هنگام بروز حریق گلدان را به درون آن پرتاب کنیم، با شکستن گلدان، کربنات پتاسیم داخل آن آزاد می گردد، به سرعت سرد می گردد و اکسیژن را تحت فشار قرار می دهد تا اکسیژن به آتش نرسد و بدین ترتیب آتش قبل از گسترش خاموش می گردد.

تعداد 100 هزار عدد از این گلدان ها در فاز اول به عنوان بخشی از یک کمپین اجتماعی برای ترویج استفاده از آتش خاموش کن های خانگی در کره جنوبی فراوری شده است. چرا که با وجود این واقعیت که داشتن یک کپسول آتش نشانی خانگی از سال 2017 در کره جنوبی اجباری شده است، اما کمتر از 60 درصد از خانوارهای این کشور در حال حاضر دارای یکی از آنها در خانه هایشان هستند.

این کمپین تعداد خانه های مجهز به آتش خاموش کن را 8 درصد افزایش داده است و شرکت سازنده اکنون در حال فراوری تعداد 200 هزار گلدان دیگر است.

این گلدان مانند یک گلدان تزئینی طراحی شده است، اما در هنگام احتیاج می تواند جان افراد را نجات دهد و از یک فاجعه بزرگ جلوگیری کند.

سامسونگ ممکن است با فراوری تلفن های همراه هوشمند، لوازم خانگی و رایانه های شخصی شناخته گردد، اما این غول فناوری کره ای بیش از تنها یک نام تجاری است. این شرکت دارای چند شرکت تابعه در حوزه های مختلف در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی خود است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "گلدانی که آتش را خاموش می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلدانی که آتش را خاموش می نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید