پارادایم فعالیت های استارتاپی باید تغییر کند

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور از واحدهای فناورانه، شتاب دهنده و استارتاپ استودیوهای فعال در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی بازدید کرد.

پارادایم فعالیت های استارتاپی باید تغییر کند

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،سیدابوالحسن فیروزآبادی در این بازدید، گفت: باید پارادایم فعالیت های استارتاپی در کشور تغییر نموده و از حالت تقلیدی خارج گردد تا بتواند فراوری دانش کند، برهمین اساس دانشگاه ها می توانند با تقویت حوزه های چند رشته ای و همگرایی حوزه علوم انسانی با فناوری، مدل های مناسب ساختاری برای نزدیک شدن به نظام جهانی ایجاد نمایند.

وی با اشاره به این که در غرب شرکت های بزرگ با خلق چرخه آموزش، پژوهش و نوآوری فراوری دانش می نمایند، اضافه نمود: در ایران شرکت های بزرگ و توانمند برای خلق چرخه آموزش، پژوهش و نوآوری و ترکیب آن با چرخه دولت و پژوهشگاه ها وجود ندارد و باتوجه به رشد و ساختار ابنیه مناسب دانشگاه ها در کشور این کمبود می تواند با دانشگاه ها جبران گردد.

فیروزآبادی تاکید نمود: مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی با توسعه و تعمیم این واحدها در دانشگاه و پیوند حوزه علوم انسانی و نظام دیجیتال در کشور می تواند این نقش را ایفا نماید.

وی اظهار امیدواری کرد تا سایر دانشگاه های کشور نیز با ورود به این عرصه برای تقویت حوزه های میان رشته ای بازیگری داشته باشند، بنابراین گزارش، در حال حاضر واحدهای فناورانه، شتاب دهنده و استارتاپ در حوزه های اقتصادی، گردشگری و فراوری محتوا (واقعیت اضافه نموده و واقعیت مجازی) در این مرکز به منظور تجاری سازی ایده ها و پژوهش های دانشگاهی جهت برآوردن نیازهای جامعه مشغول به فعالیت هستند.

منبع: اقتصاد ایران

به "پارادایم فعالیت های استارتاپی باید تغییر کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارادایم فعالیت های استارتاپی باید تغییر کند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید