هند تعرفه واردات کالاهای آمریکایی را افزایش داد

به گزارش آخرین اخبار، به گزارش رسانه های هند در روز پنجشنبه، دولت هند در یک اقدام تلافی جویانه تعرفه واردات چندین نوع کالای آمریکایی را افزایش داد.

هند تعرفه واردات کالاهای آمریکایی را افزایش داد

به گزارش روزنامه تایمز او ایندیا، هند تعرفه گمرکی بعضی کالاهای آمریکایی شامل چند نوع حبوبات را بالا برد.

وزارت اموراقتصادی هند با اعلام این تصمیم در روز پنجشنبه گفت تعرفه های جدید از تاریخ 4 آگوست (13 مرداد ماه) اجرایی خواهد شد.

انواع آجیل، آهن و فولاد، سیب، گلابی و انواع ظروف استیل نیز در این فهرست قرار گرفته است که در مجموع نام 30 کالا در آن ذکر شده است. اما روز پیش دولت تصمیم گرفت موتور 800 سی سی را از فهرست حذف کند بنابراین تعرفه های جدید در عمل روی 29 کالا اعمال خواهد شد.

هند قبلا اعلام نموده بود که در اقدامی متقابل میخواهد از تیرماه (ژوئن) 100 درصد تعرفه مالیاتی برای 20 نوع کالای آمریکایی از جمله

ماشین های گلف، موتورسیکلت با ظرفیت موتور بیش از 800 سی سی و سایر کالاها و وسایل نقلیه با موتورهای احتراق پیستونی اعمال کند اما پس از مدتی فهرست اعلامی را تصحیح نموده و تعداد آنها را به 30 مورد افزایش داد.

هند همچنین به سازمان تجارت جهانی اعلام نموده بود که اگر دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مالیات واردات آلومینیوم و فولاد از هند را کاهش ندهد، دهلی نو به طور قطع تعرفه های گمرکی را افزایش خواهد داد.

هند در اخطاری به آمریکا اعلام نموده است که تعرفه های بالای گمرکی تا زمانی که اقدامات محافظتی آمریکا خاتمه نیابد همچنان ادامه خواهد داشت.

دولت ترامپ در ماه مارس (اسفند ماه سال گذشته) تعرفه گمرکی برای واردات محصولات آلومینیومی و فولادی از تمام کشورها به جز کانادا و مکزیک را به ترتیب 10 و 25 درصد افزایش داد.

این افزایش تعرفه های گمرکی سبب شده است که صادرات آلومینیوم و فولاد هند به ارزش 1.5 میلیارد دلار صدمه ببیند.

هند پیش از این از آمریکا درخواست نموده بود که تعرفه های گمرکی را برای این کشور کاهش داده و مساله را به وسیله مشورت و به صورت محبت آمیز حل و فصل کند. اما دولت ترامپ با این پیشنهاد هند مخالفت نموده است.

هند و آمریکا در سازمان تجارت جهانی با یکیگر اختلاف های زیادی داشته اند.

ماه گذشته هند اعلام نمود در حال آمادگی برای مقابله با اتهامات آمریکا در سازمان تجارت جهانی مبنی بر عدم گزارش درست اطلاعات یارانه دولتی برای محصولات کشاورزی می باشد.

آمریکا به دلیل عدم گزارش صحیح هند در مورد قیمت حمایتی آن در ارتباط با غلات در سازمان تجارت جهانی علیه این کشور شکایت نموده و از آن انتظار دارد که به قوانین سازمان تجارت جهانی در مورد گزارش های لازمه احترام بگذارد.

پیش از آن آمریکا از یاری های یارانه ای هند به صادرات این کشور انتقاد نموده بود.

هند می گوید تعرفه های اعمالی از سوی آمریکا بر صادرات استیل و آلومینیوم تا کنون نزدیک به 250 میلیون دلار به اقتصاد آن ضرر زده است.

دهلی نو هر سال حدود 1.5 میلیارد دلار محصولات استیل و آلومینیوم به آمریکا صادر می نماید.

مجموع صادرات آمریکا در سال 2016-17 بر بیش از 42 میلیارد دلار بالغ شد در حالی که واردات آن از هند حدود 22.3 میلیارد دلار بود.

منبع: انتخاب

به "هند تعرفه واردات کالاهای آمریکایی را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند تعرفه واردات کالاهای آمریکایی را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید