نخست وزیر ژاپن به دادگاه توکیو خوانده شد

به گزارش آخرین اخبار، پس از استعفای نخست وزیر ژاپن از سمت خود، دادستان این کشور او را برای پاسخگویی به سوالاتی درباره تخلفات اقتصادی در دوران ریاستش فراخواند.

نخست وزیر ژاپن به دادگاه توکیو خوانده شد

به نقل از رویترز، دادستان توکیو از شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن خواست برای پاسخ به بعضی سوالات درباره تخلفات اقتصادی در دوران نخست وزیریش در دادگاه حاضر گردد.

به گزارش کیودو نیوز و سایر رسانه های محلی، دادستان توکیو از شینزو آبه خواسته است تا برای جواب به سوالاتی مانند ضیافت های شامی که گروه سیاسی او برای هوادارانش برگزار نموده است، به دادگاه بیاید.

کیودو با استناد به منابع ناشناس نزدیک به موضوع خاطرنشان کرد : دادستان ها تصمیم گرفته اند پفراینده ای را نیز علیه وزیر امور خارجه آبه به دلیل گزارش نکردن بخشی از هزینه های دولت که چگونه و در کجا صرف شده است، تشکیل دهند.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن رکورد طولانی ترین مدت زمان رهبری در تاریخ ژاپن را دارد و در طول این مدت ناظر بر فرایند بازیابی کشورش از بحرانهای مختلف اعم از زلزله، سونامی و فاجعه هسته ای بوده است. او چندی پیش به دلیل مسائل جسمانی از سمت خود کناره گیری کرد. ، باشگاه آخرین اخبار

منبع: ایران آنلاین

به "نخست وزیر ژاپن به دادگاه توکیو خوانده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر ژاپن به دادگاه توکیو خوانده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید