معاینه فنی خودرو در ترکیه

معاینه فنی خودرو در ترکیه چگونه است؟

اگر صاحب خودرو هستید و تا به حال تجربه معاینه فنی خودرو در کشورمان را داشته اید باید به شما بگوییم که معاینه فنی خودرو در ترکیه تقریبا شبیه به ایران است. نکته ای که برای معاینه فنی در ترکیه باید در نظر بگیرید این است که در زمان های مقرر، باید در مراکز معاینه فنی خودرو حضور داشته باشید. در غیر این صورت جریمه خواهید شد.

معاینه فنی خودرو در ترکیه

زمان معاینه فنی خودرو در ترکیه

زمان معاینه فنی خودرو در ترکیه بستگی به نوع خودروی شما دارد. با توجه به اینکه خودروی شما شخصی، تجاری یا کامیونت باید این زمان متغیر است. بنابراین قبل از سرانجام اعتبار معاینه فنی خودرو برای معاینه آن اقدام کنید. بهتر است از سایت وقت گرفته و در زمان مقرر در مرکز معاینه مقرر حاضر شوید.

زمان معاینه فنی خودروهای شخصی

ماشین، موتور و اسکوتر جزو خودروهای شخصی به شمار می روند. هر کدام از خودروهای شخصی سه سال بعد از فراوری و بعد از آن هر دو سال یکبار، مجددا باید معاینه فنی شوند.

زمان معاینه فنی خودروهای تجاری

همه خودروهای تجاری و کامیونت هر سال باید معاینه فنی شوند.

برای معاینه فنی خودرو در ترکیه کجا مراجعه کنیم؟

مراکز معاینه فنی مختلفی در ترکیه، با نام اکسپرتیز مشغول فعالیت هستند. از نزدیک ترین این مراکز به محل اقامت تان اطلاع کسب نموده و به آن مراجعه کنید. گفتنی است که مراکز تست اگزوز نیز در نزدیکی مراکز فنی معاینه خودرو قرار دارند.

هزینه های معاینه فنی خودرو در ترکیه

در ترکیه، برای معاینه فنی عمومی خودرو حدود 280 لیر و برای تست اگزوز 65 لیر باید بپردازید. توجه داشته باشید، اگر در معاینه فنی خودروی شما عیوبی وجود داشته باشد بعد از برطرف این عیوب، می توانید راندوو دریافت کنید و بعد از دریافت راندوو از امتیازات آن برخوردار شوید.

برای معاینه فنی خودرو در ترکیه به چه مدارکی احتیاج است:

از جمله مواردی که پیش از معاینه فنی خودرو در ترکیه باید تهیه کنید، تاییدیه تست اگزوز و سند ثبت ترافیک است. برای تهیه سند ثبت ترافیک باید فرم ترافیک را تکمیل نموده و بیمه شخص ثالث باشید. بعد از تهیه همه این مدارک، باید مطمئن باشید که هیچ مالیات و جریمه ای نداشته باشید. به وسیله اداره مالیات، به صورت آنلاین، باید از این موضوع اطمینان کسب کنید.

چه مواردی در معاینه فنی خودرو آنالیز می گردد؟

در ترکیه موارد زیر مورد معاینه فنی خودرو قرار می گیرند:

  • آینه
  • چراغ (چراغ ماشین از نظر رنگ و انعکاس نور آنالیز می گردد.)
  • سیستم ترمز
  • شیشه ها (شیشه ها باید استاندارد بوده و شیشه رنگی شما را با مشکل روبرو می نماید.)
  • چرخ، رینگ و لاستیک
  • تجهیزات اضطراری و ایمنی ماشین
  • برف پاک کن و واشر
  • ایمنی جایگاه
  • کمربند ایمنی
  • شاسی و قطعات آنالیز نور و اعداد صفحه
منبع: دالاهو

به "معاینه فنی خودرو در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاینه فنی خودرو در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید