طرح پیشنهادی بوریس جانسون برای برگزیت منتشر شد

به گزارش آخرین اخبار، رسانه های انگلیس طرح پیشنهادی نخست وزیر این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) را منتشر نموده اند.

طرح پیشنهادی بوریس جانسون برای برگزیت منتشر شد

طرح پیشنهادی بوریس جانسون برای برگزیت منتشر شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های انگلیس امروز آدینه متن طرح پیشنهادی بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) را منتشر نموده اند.

طبق گزارش رسانه های انگلیس، بوریس جانسون گفته طرح پیشنهادی او برای برگزیت به دنبال انجام بازرسی های فیزیکی در مرز ایرلند نیست. سی ان ان نوشته این بازرسی ها باید در مبدأ ارسال یا در دیگر نقاط در طول زنجیره تأمین انجام شوند.

سی ان ان نوشته مسئله اصلی در مذاکرات برگزیت در حال حاضر به اختلافات بر سر یک موضوع محدود شده است: مرز بین ایرلند شمالی که بخشی از بریتانیا است و جمهوری ایرلند که عضو اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند.

توافقنامه ای موسوم به توافق آدینه خوب که از سال 1999 به اجرا در آمده به صراحت انجام هر گونه بازرسی های فیزیکی در مرز را ممنوع می نماید. اتحادیه اروپا با پیشنهاد ساز و کاری موسوم به ترتیبات پشتیبان به دنبال محافظت از مفاد توافق آدینه خوب است، اما دولت جانسون با این بند موافق نیست و به دنبال لغو آن است.

جانسون در نامه ای که امروز چهارشنبه برای سران کشور های عضو اتحادیه اروپا ارسال نموده نوشته نیازمند انجام بازرسی های بسیار کمی خواهیم بود.

گئورگ پارکر، تحلیلگر روزنامه فایننشال تایمز خلاصه ای از برداشت خود از نامه ارسال شده از سوی جانسون به سران اتحادیه اروپا را منتشر نموده است:

1- این طرح به دنبال ایجاد دو مرز است. یک مرز جدید قانونی برای کالا های تولیدی، محصولات کشاورزی و غذایی که بین بریتانیا و ایرلند شمالی مبادله می شوند و یک مرز گمرگی بین ایرلند شمالی و ایرلند. در واقع، انگلیس، پذیرفته که ایرلند شمالی برای محصولات کشاورزی، غذایی و کالا های تولیدی تابع قوانین اتحادیه اروپا خواهد بود.

2- آقای جانسون برای خارج کردن ایرلند شمالی از اتحادیه گمرگی بسیار جدی است. نخست وزیر معین نموده که طرح اتحادیه اروپا را که صرفاً ایرلند شمالی را در اتحادیه گمرکی نگاه می دارد، نخواهد پذیرفت.

3- جانسون در این نامه چهارصفحه ای هشدار داده عدم موفقیت دو طرف در رسیدن به توافق بر سر این طرح به منزله شکستی خواهد بود که همه بابت آن مسئول هستند.

4- جانسون خاطرنشان نموده مشخص چارچوبی برای روابط آینده که دولت ترزا می بر سر آن توافق نموده بود هدف او نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "طرح پیشنهادی بوریس جانسون برای برگزیت منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح پیشنهادی بوریس جانسون برای برگزیت منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید