طرح رایازبان فارسی شروع به کار کرد، رصد زبان فارسی درفضای مجازی

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز تحقیقات مخابرات ایران، در راستای اهتمام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ارتقا خط و زبان فارسی در فضای مجازی و فراهم سازی بسترهای توسعه آن، طرح ملی رایازبان فارسی با هدف تامین و ارتقای زیرساخت های تقویت خط و زبان فارسی و توسعه و رونق بازار خدمات بومی، در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات شروع به کار کرد.

طرح رایازبان فارسی شروع به کار کرد، رصد زبان فارسی درفضای مجازی

در این راستا حمایت از بخش خصوصی، تدوین مدل های حمایتی متنوع، تامین زیرساخت های هزینه بر توسعه خدمات و توجه به توان خواستار به عنوان کاربران ویژه، در دستور کار این طرح قرار گرفته است.

در راستای طرح رایازبان فارسی مبتنی بر این اهداف و برای شناسایی فعالان زیست بوم، ارزیابی توانمندی شرکتهای داخلی و معین نیازمندیهای بخش خصوصی، برای اولین بار پیمایش تخصصی رایازبان فارسی در کشور نیز اجرا می گردد. این فعالیت با رصد دقیق بازار، می تواند شناخت بهتری از شرایط لازم برای توسعه کسب وکارهای مرتبط با بخش خصوصی و دولتی فراهم کند.

مرکز تحقیقات مخابرات، اطلاعات اولیه بخشی از ذینفعان و بازیگران مختلف در سایت طراح رایازبان فارسی را به آدرس pclp.itrc.ac.ir در دسترس قرار داده تا با تکمیل این اطلاعات، مشارکت حداکثری فعالان حوزه خط و زبان فارسی صورت گیرد.

براین اساس از تمامی فعالان این حوزه دعوت شده تا با مراجعه به وبسایت این طرح، موارد اصلاحی و تکمیلی خود را اعمال نموده تا این برنامه عملیاتی جامع­ تر و دقیق­ تر اجرا گردد و در آینده شاهد توسعه این فناوری و کسب وکارهای مرتبط با آن در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "طرح رایازبان فارسی شروع به کار کرد، رصد زبان فارسی درفضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح رایازبان فارسی شروع به کار کرد، رصد زبان فارسی درفضای مجازی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید