شرایط تخفیف مالیاتی برای صاحب خانه ها

به گزارش آخرین اخبار، خبرنگاران: وزیر راه و شهرسازی از اعطای تخفیف مالیاتی برای صاحبخانه هایی که مراعات مستاجرین را می نمایند اطلاع داد.

شرایط تخفیف مالیاتی برای صاحب خانه ها

به گزارش آخرین اخبار به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع آخرین اخبار با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن گفت: این موضوع جهت طبیعی و رو به رشد خود را طی می نماید و در استان های مختلف مهمترین کار ما در این طرح نیازسنجی بر اساس تقاضاهای قابل استناد است.

وی اضافه کرد: بر اساس این طرح برای هر شهر در قالب سامانه GIS تعریف مشخصی کردیم که این مرحله پشت سر گذاشته شده است و در مرحله تحویل نهایی، آماده سازی و احداث 180 هزار مسکن هستیم.

اسلامی با اشاره به اینکه همه دستگاه ها باید در این زمینه به ماموریت خود عمل نمایند، تاکید نمود: تا انتها سال 400 هزار واحد مسکن که قرار است که در طرح اقدام ملی مسکن عملیاتی گردد را شروع خواهیم کرد و امیدواریم تا اتمام سال 99 این پروژه به ثمر برسد.

وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت قیمت منازل استیجاری و توصیه اش به صاحبخانه ها گفت: ما همواره پاسخ روشن داده ایم و نکته مهم این است مالکین و صاحبخانه ها باید مراعات مستاجرین را بنمایند هر چند این رابطه متقابل است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اعطای تخفیف مالیاتی برای صاحبخانه هایی که مراعات مستاجرین را می نمایند هم اکنون در دستور کار است و این موضوع در هیئت دولت به تصویب رسیده و به مجلس ارسال شده است که قرار است اصلاحیه آن انجام گردد.

اسلامی در پاسخ به این پرسش که تدابیر وزارت راه برای جلوگیری از گرانفروشی بلیت هواپیماها در ایام اربعین چیست، توضیح داد: من از مردم خواهش می کنم بلیت را از دفاتر معتبر خریداری نمایند نه از دفاتری که به ایرلاین خاصی متصل نیستند. قیمت بلیت مصوب 2 میلیون و دویست و 2 میلیون و هشتصد است که اعلام شده و بر اساس مسافت است.

وزیر راه ادامه داد: به اندازه کافی پرواز وجود دارد پس مردم از خود ایرلاین ها بلیت بخرند تا واسطه ها حذف شوند. تعزیرات هم برخورد می نماید ولی خود مردم هم امیدواریم که توصیه ها را جدی بگیرند.

اسلامی در پاسخ به این پرسش که برای افزایش تعداد بلیت اتوبوس و قطار چه تصمیمی در نظر گرفته شده، اظهار کرد: به اندازه کافی اتوبوس هست و قطار هم وجود دارد. ممکن است در روز خاصی کسی دیر اقدام نموده باشد و برای خرید بلیت کمی معطل شده باشد. ما روزانه 55 قطار به مقصد استان های مرزی داریم و در همدان، کرمانشاه و اهواز و خرمشهر حدود 457 هزار جایگاه سفر پیش بینی شده که امیدواریم کسی با مشکل روبرو نگردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "شرایط تخفیف مالیاتی برای صاحب خانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تخفیف مالیاتی برای صاحب خانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید