رئیس موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی مطرح نمود؛ رونمایی از واکسن سه گانه طیور در سال 98، توقف واردات واکسن با افزایش فراوری داخل همراه است

اسحاقی گفت: تا خاتمه امسال واکسن سه گانه ای برای مقابله با سه اختلال آنفولانزا، نیوکاسل و گامبورو برای طیور فراوری می گردد.

رئیس موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی مطرح نمود؛ رونمایی از واکسن سه گانه طیور در سال 98، توقف واردات واکسن با افزایش فراوری داخل همراه است

به گزارش خبرنگار ، علی اسحاقی رئیس موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی در مراسمی که صبح امروز در ساختمان این مجموعه برگزار گردید؛ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در امسال شاهد رونمایی از محصول جدیدی به نام واکسن سه گانه خواهیم بود؛ این واکسن طیور وظیفه مبارزه با سه بیماری آنفولانزا، نیوکاسل و گامبورو را بر عهده دارد و امیدوار هستیم که با ارائه این واکسن ها شیوع این بیماری در بین مردم جامعه کنترل گردد.

وی با اشاره به کوشش موسسه برای ارائه سه گانه دیگری برای مبارزه با سه بیماری نیوکاسل، آنفولانزا و برونشیت برای سال آینده گفت: داروهای ذکر شده در حال حاضر از کشورهای دیگر وارد می شوند، اما مدتی است که در بخش تحقیق و توسعه این موسسه به راهکاری برای فراوری آن در داخل کشور دست پیدا کردیم؛ اقدامات صنعتی شدن و فراوری انبوه این واکسن ها در حال اتمام است و به زودی شاهد ورود آن در بازار خواهید بود.

رئیس موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی اعلام کرد: بسته به اقدامات سازمان دامپزشکی و اخذ مجوز، سهم های متفاوتی را از بازار کسب خواهیم کرد در صورتی که واردات این واکسن متوقف گردد، بیشتر بازار فراوری آن به موسسه رازی اختصاص پیدا می نماید، امکان تأمین این واکسن توسط موسسه رازی وجود دارد اما باید در انتظار مجوزهای ارائه شده توسط دامپزشکی باشیم.

اسحاقی توضیح داد: در حال حاضر حدود 45 نوع واکسن در زمینه طیور در کشور مصرف می گردد که حدود 15 ماه از آن ها در موسسه رازی فراوری می گردد در حال حاضر توانایی فراوری حدود هفت میلیارد دوز واکسن در این موسسه وجود دارد، اما در حقیقت سال گذشته حدود 2 و نیم میلیارد دوز فراوری شد.

وی تاکید نمود: در صورت متوقف شدن واردات در زمینه واکسن های فراوریی در موسسه رازی امکان افزایش حجم فراوری وجود دارد و امیدوار هستیم تا بتوانیم با افزایش فراوری به پیشرفت علم در کشور یاری نموده و در راستای اقتصاد مقاومتی حجم فراوری داخل را افزایش دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رئیس موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی مطرح نمود؛ رونمایی از واکسن سه گانه طیور در سال 98، توقف واردات واکسن با افزایش فراوری داخل همراه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی مطرح نمود؛ رونمایی از واکسن سه گانه طیور در سال 98، توقف واردات واکسن با افزایش فراوری داخل همراه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید