بدهی دولت آمریکا با عبور از مرز 22 تریلیون دلار، رکورد زد

به گزارش آخرین اخبار، وزارت خزانه داری آمریکا گزارش داد بدهی عمومی دولت فدرال این کشور با افزایش 2 تریلیون دلاری طی 18 ماه اخیر و بعد از به قدرت رسیدن ترامپ، به میزان 22.013 تریلیون دلار رسید.

بدهی دولت آمریکا با عبور از مرز 22 تریلیون دلار، رکورد زد

به گزارش، به نقل از واشنگتن اگزمینر، وزارت خزانه داری آمریکا گزارش داد بدهی بی سابقه عمومی دولت فدرال این کشور با افزایش 2 تریلیون دلاری طی 18 ماه اخیر و بعد از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور، به میزان 22.013 تریلیون دلار رسید که با افزایش دو برابری طی یک دهه اخیر روبرو شده است.

از این رقم، مبلغی حدود 16.1 تریلیون دلار، بدهی دولت آمریکا به مردم و 5.8 تریلیون دلار بدهی درون دولتی است.

مایکل پیترسون مدیرعامل بنیاد پترسون با هشدار درباره افزایش بی سابقه بدهی ملی دولت آمریکا، اعلام نمود: روند رو به رشد بدهی عمومی ما اهمیت دارد، زیرا در آینده نزدیک، اقتصاد تمام امریکایی ها را تهدید می نماید. وقتی که تریلیون پشت تریلیون (دلار) قرض می گیریم، هزینه بهره ای که پرداخت می کنیم باری بر دوش اقتصاد ما می گردد و باعث می گردد در تامین بودجه سرمایه گذاری های آینده با مشکل روبرو شویم.

شبکه بلومبرگ نیز در این باره گزارش داد که علی رغم اقتصاد قوی آمریکا، بار اقتصادی دولت فدرال این کشور، اما در حال زیاد شدن است که می توان مقصر بخشی از آن را مجادله ترامپ به کنگره بر سر بودجه 6 میلیارد دلاری ساخت دیوار مرزی با مکزیک و تعطیلی های مکرر و طولانی دولت فدرال دانست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بدهی دولت آمریکا با عبور از مرز 22 تریلیون دلار، رکورد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدهی دولت آمریکا با عبور از مرز 22 تریلیون دلار، رکورد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید